Jak wybrać poduszkę dla dzieckaJakość snu zależy od wielu czynników, między innymi od tego, czy zostanie wybrana odpowiednia poduszka. Poduszki minky to świetny wybór z co najmniej kilku powodów. Są odpowiednie dla dzieci już od wczesnych chwil życia. Dlaczego warto wybrać poduszki dla dzieci, żeby zapewnić im zdrowy, wygodny sen? O tym przeczytacie niżej.

   Przede wszystkim wygoda

Poduszki występują w trzech kształtach – antywstrząsowy motyl, zwyczajny, tradycyjny kształt oraz zagłówek „rogal„ do samochodu. Wszystkie są świetnie dostosowane do główki dziecka i ergonomiczne, tak, by zapewnić wyjątkowo zdrowy dla kręgosłupa i wygodny sen lub odpoczynek. Szczególnie o takich poduszkach pamiętać trzeba, jeżeli wybieramy się w podróż z małym dzieckiem. Wówczas każdy wstrząs spowodowany jazdą, może przynieść maluchowi dyskomfort co jest nieodpowiednie dla jego zdrowia. Zabierając w drogę poduszkę podróżną dla dzieci, główka dziecka jest bezpieczna a rodzice spokojni.

  Zdrowe wkłady

Ich zaletę stanowią również użyte do produkcji wkłady. Poduszki mogą być wypełnione ekologiczną łuską gryczaną, a dla małych alergików idealne będą kulki silikonowe. Można je z łatwością utrzymać w czystości. Odpowiednie wypełnienie poduszki, jest też gwarancją trwałości produktu. Poduszka wypełniona np. poliestrem antyalergicznym długo zachowuje swój kształt.

   Specjalne pokrycie

Poduszki minky są wykonane z kilku rodzajów materiału – bawełny, wkładu (silikon lub łuska gryczana) oraz pluszu ze specjalnymi wypustkami, którymi dzieci chętnie bawią się, oglądają i przytulają. Poduszki dla dzieci to piękne, wyraziste wzory i kolory, które z łatwością przyciągają uwagę dzieci. Nadają się zarówno dla niemowlaków do wózka, jak i dla odrobinę starszych dzieci do łóżeczka czy przedszkola. Trzeba jednak pamiętać by z kolorami nie przesadzać. Dla noworodków, odpowiednie będą poduszki w dwóch kolorach. Dwukolorowa poduszka w łóżeczku czy wózku, powoduje stymulację mózgu i oczu malucha, pobudzając jego wyobraźnię.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *